Студија во Израел: Четврта доза го зголемува бројот на антитела за пет пати по една недела од апликацијата

Петкратно се зголемува бројот на антитела во организмот по една недела од примање на четврта доза на вакцина против ковид-19, рече денеска израелскиот премиер Нафтали Бенет,...

Израелско истражување: Три дози од „Фајзер“ штитат од омикрон, но четири пати помалку од делта сојот

Израелските научници вчера објавија дека откриле оти тројната вакцина против коронавирус со вакцината на „Фајзер“/„Бајонтек“ обезбедува значителна заштита од нова варијанта на омикрон. Заклучоците од истражувањето...