Дебакл на Барселона: ПСЖ со четири гола зачекори кон четврт-финале

Со два гола на Ди Марија и по еден на Кавани и Дракслер, „светците“ им го нанесоа еден од најтешките порази на Каталонците во Лигата на шампиони. Бенфика со гол предност ќе патува на реванш со Борусија по триумфот со 1:0 во Лисабон