Најплатен спортист:Мексикански боксер со договор на 365 милиони долари

Канело Алварез важи за најголема боксерска ѕвезда по повеќегодишната доминација на Флојд Мејведер и Мани Пакјaо. Има 28 години, роден е во Гвадалахара, досега имаше 53 борби од кои победи во 50, а 34 од нив ги реши со нокаут. Неколкукратен светски првак е во средна категорија во која ги обедини појасите во ВБА и ВБЦ верзиите