Радев зборувал со Донфрид за палењето на клубот „Ванчо Михаилов“

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска остварил телефонски разговор со помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Карен Донфрид, соопштија од прес-службата на...

Ковачевски – Донфрид: Се интензивира поддршката за евроинтеграциите, Македонија е важен трансатлантски партнер на САД

Премиерот Димитар Ковачевски и неговиот заменик за европски прашања Бојан Маричиќ, се сретнаа со Карен Донфрид помошник државна секретарка на САД за европски и евроазиски прашања,...

Македонија и САД на разговори на 2 јуни во Вашингтон за посилно стратешко партнерство

Продлабочувањето на соработката со  САД и зајакнување на нивното присуство е многу значајно во контекст на безбедносните предизвици по руската инвазија врз Украина, изјави денес шефот...