Османи: Емоциите во Милано скапо платени, сега нема што да загубиме

И менаџерот на Шкендија и нејзиниот капитен Ферхан Хасани се свесни дека негатива од шест гола е недостижна против ривал каков што е седумкратниот европски првак. Оттука и поправање на впечатокот ќе биде единствен императив за македонскиот вицепрвак и ќе биде покажување дека лицето од „Сан Сиро“ не е вистинското на тетовци