МВР „тресеше“ три казина во Дојран: Одземена службена медицинска документација за извршени ковид тестови

Поради наводи за сторено кривично дело – фалсификување на ковид сертификати во казино во Дојран, полицијата од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица – ОВР...

(Видео) Прилог на грчката „Опен“ ТВ: Македонски казина издаваат фалсификувани тестови за ковид-19, МВР ќе го истражува случајот

Казино во Дојран наводно издавало фалсификувани сертификати за ковид-19, објави грчката телевизија „Опен“ во сопственост на контроверзниот бизнисмен Иван Савидис, без притоа да наведе за кој...

Шпанска Ла Лига до екипите од Примера и Сегунда: Нема повеќе дресови со реклами на обложувалници и казина

Шпанските фудбалски екипи од денеска не смеат да рекламираат обложувалници и казина на своите дресови, а пет прволигашки екипи сè уште не успеаја да најдат заменски...

ГП „Богородица“, казината и бензинските пумпи засега не се загрозени од пожарот

Пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин Богородица, не ја загрозува сообраќајната фреквенција на граничниот премин која се одвива нормално и...