(Видео) Романски милијардер се удави во Костарика, крипто-берзата разнишана

Романски милијардер, Мирчеа Попеску, кој е еден од најголемите сопственици на најпопуларната криптовалута Биткоин, мистериозно се удавил во Костарика, а неговата смрт создаде хаос на пазарот...

Костариканците одбраа: Со Кејлор Навас и Брајан Руиз на СП 2018

Селекторот Оскар Рамирез објави списокот со патници за мундијалот во Русија (14 јуни-15 јули) што за разлика од дел од неговите колеги е скратен и конечен. Покрај чуварот на мрежата на мадридски Реал, внимание привлекуваат и Брајан Руиз, клупски колега на Стефан Ристовски од Спортинг Лисабон, и Џоел Кемпбел од Арсенал