Ериксен и натаму е во стабилна состојба

Кристијан Ериксен се наоѓа во центарот на вниманието на фудбалската јавност после вчерашниот немил настан на натпреварот помеѓу Данска и Финска. Од фудбалскиот сојуз на Данска...

УЕФА: Ериксен е во стабилна состојба

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен кој попладнево колабира за време на натпреварот меѓу Данска и Финска во рамки на Европското фудбалско првенство е во болница и е...