Директорот на виничко комунално претпријатие од буџетот потрошил 30 милиони денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница, до Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе кривична пријава против И.С.(47) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторени две...

Кривична за скопјани, граделе на земјиште во сопственост на Бигорски манастир

Пријавените, на различни катастарски парцели кај месноста „Манастирец“ во близина на езерото „Шпиље“-општина центар Жупа, на државно земјиште, без одобрение за градба изградиле објект Против двајца...