Левица поднесе кривична пријава против Талат Џафери за злоупотреба на службената положба и овластување

Правниот сектор на Политичката партија Левица до Основното јавно обвинителство – Скопје денеска поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери,...

Фазлиу: Обвинувањата за хонорарите не се однесуваат на мојот мандат

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска преку соопштение реагира на информацијата дека Управата за финансиска полиција поднела кривична пријава против него и против неговиот претходник Лирим Шабани,...

Кривична за градоначалникот на Зрновци за злоупотреба на положбата

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци Блаже Станков и двајца негови соработници за злоупотреба на службената положба. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани,...

Нови кривични за екс градоначалникот Талески за набавка на нафта

Секторот за внатрешни работи-Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талевски (59) за сторено кривично дело „Злоупотреба на службена...