Панчев со честитки до Пикси и фудбалерите: Ова е некоја нова Србија, момците гинат еден за друг

Прославениот македонски и југословенски фудбалер Дарко Панчев со свој коментар за српските медиуми по победата на Србија над Португалија во квалификациите за СП 2022, но и...

Елмас во пресрет на мечот во Ереван за СП 2022: Одиме по трите бода во Ерменијa

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревара од квалификациите за Светското првенство 2022 против Ерменија (11 ноември) и Исланд (14 ноември). Играчот од...

Фудбал (ж): Македонските фудбалерки ја поразија Летонија во квалификациите за СП 2023

Македонската женска фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година, триумфирајќи вечерва над Летонија во Рига со 4:1...

Милевски: Тешко ќе биде трет натпревар по ред да играме со висок ритам, но сите фудбалери ќе дадат максимум

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, е уверен дека неговите избраници ќе дадат сè од себе да се дојде до позитивен резултат на утрешниот дуел...

Македонските кошаркари против Шпанија, Украина и Грузија во квалификациите за СП 2023

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Баиќ, присуствуваше на церемонијалот на одредување на квалификациските групи за Светското првенство 2023, во кои ривали на „црвено-жолтите“ ќе бидат...

Милевски: Имаме енергија и мотив да бидеме конкурентни

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски со свое видување во пресрет на собирот на репрезентацијата за квалификациските натпревари во септември за пласман на Светското првенство....

ФФМ ќе пушти десет илјади билети во продажба за натпреварот со Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација во вторник во Скопје против Ерменија ги продолжува квалификациите за пласман на Светското првенство во 2022 година во Катар. Како што објави денеска Фудбалската федерација...