Денеска календарски почнува летото: Температурите до крајот на неделата до 41 степен

Денеска точно во 11:08 часот во Северната земјина хемисфера пристигнува летото. Метереолошките најави, особено за неделава пред нас, го потврдуваат тоа и со висината на температурите,...

Грција, Турција и Албанија најбарани летни дестинации, условите за влез различни

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на македонските граѓани за...

Превентивни активности во летниот период за безбедност во сообраќајот

Под мотото „Вози одморен“, РСБСП ќе спроведе сообраќајно превентивни активности во летниот период, информираат од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот во рамките на денешната работна средба...