Чеферин: Не би ми пречело ако Реал, Барселона и Јувентус ја напуштат Лигата на шампионите

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чеферин, зборуваше за тоа како ќе реагира доколку Реал Мадрид, Барселона и Јувентус одбијат да учествуваат во Лигата на шампионите....

Распоред за новата сезона во ракометната ЛШ: Вардар на стартот против Елверум во Норвешка

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска го потврди распоредот за новата сезона во Лигата на шампиони (ЛШ), според кој, македонскиот првак Вардар трипати во серија ќе биде...

ЛШ: УЕФА сака да ги премести дуелите од осминафиналето во Португалија

Останаа уште четири реванш натпревари во осминафиналето од Лигата на шампионите, а планот на Европската куќа на фудбалот (УЕФА) е да ги премести сите во Порто и Гимараеш, пренесоа синоќа медиумите ширум светот