НБА: Хозе Калдерон доби 415.000 долари за 80 минути во Голден Стејт

Шпанецот се раздели со Л.А. Лејкерс за договор со вориорси што, сепак, пропадна. Па, понудената соработка за помалку од час и половина беше еден вид на одолжување на клубот кон кошаркарот за непријатната ситуација во која го доведе