Се намалуваат цените на разговори и роаминг меѓу Македонија и Бугарија

Документот овозможува регулаторните тела на двете држави да почнат процедура со која ќе ги поттикнат операторите да склучат договори за пониски цени при разговор, пораки и интернет во роаминг

Агенција за филм повратила дел од средствата за серијата „Македонија“

Агенцијата за филм на Република Македонија известува дека ги вратила назад првите 300.000 евра државни пари од хрватската продукција „Јадран филм“ како последица на неисполнувањето на...

В. Стојановски: Нов почеток по двете лоши лета за македонската кошарка

Селекторот Јорданчо Давитков ја собра кошаркарската репрезентација за мисијата ЕП 2021, но поради очајните настапи во изминатите две години ќе мора да мине трнлив пат за место на завршниот турнир. „Црвено-жолтите“ овојпат почнуваат од претквалификациите во кои за ривали во групата ги имаат Словачка и Швајцарија. Првиот настап е веќе во недела (18 ч.) во Попрад против Словаците, три дена подоцна националниот тим ќе биде домаќин на Швајцарците. На првиот собир се појавија 15 играчи

Фудбал У21: Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

По скапото октомвриско луксузирање со тешко стекнатиот рејтинг, новата генерација на младата фудбалска репрезентација на Македонија е пред нов испит во квалификациите за ЕП 2019 во Италија и во Сан Марино. Дуелот на „црвено-жолтите“ со нивните австриски врсници е утре попладне (13 ч.) на „Телеком арена“