ВИДЕО Во штипско пронајдени 15.500 стебла марихуана со вредност над 5 милиони евра, приведени три лица

На подрачјето на општина Карбинци, штипско, вчера (13.06.2022) од страна на полициски службеници Одделот за сузбивање на сериозен и организиран криминал – Сектор за криминалистички истраги,...

Пресечен меѓународен шверц на 100 кг марихуана вредна 300.000 евра, кривични за тројца гостиварци и дебранец

Имено, со цел да се стекнат со противправна имотна корист, во периодот до декември 2021, пријавените лица набавиле марихуана, која ја сместиле во објект во гостиварско,...