Сопственикот на „ДоказМ“ не се чувствува виновен, неговиот бранител очекува ослободителна пресуда

Нашите очекување се дека на крај ќе успееме да добиеме ослободителна пресуда, бидејќи ова обвинение значи враќање на вербален деликт на мала врата, изјави адвокатот Коста...

ОЈО

Одбиено барањето на одбраната на сопственикот на „ДоказМ“ за изземање на скопското ОЈО

Вишото јавно обвинителство го одби барањето на одбраната за изземање на сите обвинители од скопското Јавно обвинителство поради можноста да се јават како оштетени во постапката...

Во Кривичниот суд утре ќе се одржи првото рочиште против Марјан Стаменковски сопственикот на порталот „Доказ”

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка поднесе Обвинителен предлог против сопственикот на порталот „Доказ“, кој се товари дека преку веб порталот во негова сопственост,...

Обвинителството побара притвор за Марјан Стаменковски од Доказ

Основното јавно обвинителство Скопје побара притвор за сопственикот на порталот Доказ, Марјан Стаменовски. Во соопштението до јавноста, обвинителството не го именуваше Стаменковски но извести дека е...