Нападот во Марсеј не е тероризам

Вчерашниот напад во Марсеј кога маскирани луѓе отвориле оган од автоматски пушки „калашњиков“ и раниле едно лице, не бил терористички чин, јавуваат светските новински агенции, повикувајќи...