Болт ликуваше: Манчестер Ј. го реши Лестер за 12 минути (Видео)

Рашфорд и Фелаини влегоа од клупата и во само 12 минути ги пробија гостите од „Кинг Пауер“ стадионот на задоволство на спринтерот од Јамајка кој беше на трибините на „Олд трафорд“. Лукаку во 53 минута не успеа да реализира пенал