Маж почина на охридскиот аеродром

Според информациите, мажот бил од струшко, а требало да лета за Швајцарија. Маж почина на охридскиот аеродром, непосредно пред летот, објави Охрид1 Според информациите, мажот бил...

(Видео) Маж почина во водите на Охридското езеро, Филипче го спасувал, но било предоцна

На охридското крајбрежје се случил трагичен настан денеска попладне кога починал средовечен маж. Неофицијално, тој доживеал срцев удар. Безживотното тело на човекот било извадено од водите...