Мишел: Целта на Самитот во Словенија е да се зајакне соработката и економското закрепнување на Западен Балкан

Самитот ЕУ-Западен Балкан во Словенија на 6 октомври „уште еднаш ќе укаже на стратешката важност на регионот за Унијата“, а клучните финансиски институции ќе презентираат како...

Пендаровски до Мишел: Првата меѓувладина конференција во најскоро време е клучен приоритет за нас

Шефот на државата, Стево Пендаровски, на средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел. Претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл...

(Видео) Заев-Мишел: Да ги завршиме нашите работи, една од нив е законот за ЈО

Новата верзија на законот за јавно обвинителство ќе влезе во собраниска процедура во вторник. Истиот ден ќе се одржи јавна расправа на која ќе биде поканет и државниот обвинител Љубомир Јовески, еден од условите што ги постави ВМРО-ДПМНЕ