„Наследство“, претставата за хомосексуалците во 21 век најдобра на церемонијата на њујоршките награди „Тони“, мјузиклот „Мулен Руж!“ победник во десет категории

На синоќешното доделување на наградите „Тони“ новата сценска адаптација на мјузиклот „Мулен Руж“ победи во 10 категории на престижните театарски награди „Тони“. По едногодишна пауза заради...