Истрагата во модуларната болница во Тетово е при крај, ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Јовески раскажува стари вести

Жал ми е што оваа голема трагедија се користи во политички цели. Обвинителството од почетокот презеде сè и одговорно пристапи. Очекувам за многу брзо Обвинителството во...

Случајот со пожарот во тетовската модуларна болница се уште во „предистрага и анализа на доказите“

Седум месеци по трагедијата во тетовската модуларна болница се уште е неизвесно дали ќе има кривична одговорност за 14 животи кои згаснаа во катастрофалниот пожар на...

МЗ: Прилепската општа Болница до МВР пријави случај на физичко оштетување на електрична табла во модуларната болница

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница. Обезбедувањето на болницата забележало...

„Брако“: Згрозени сме од манипулациите, техничкиот прием на модуларната болница беше уреден

Компанијата „Брако“ која беше ангажирана за поставувањето на модуларните болници ширум земајва, преку соопштение, изрази најдлабоко сочувство и жалење за вчерашната трагедија во Тетово. -Нашите мисли...