Имот на Ѓоковиќ: Станови во САД, во Порто Монтенегро, во Монте Карло е сосед со Хамилтон и Возњацки

Новак Ѓоковиќ, според податоци на интернет, досега заработи 134,6 милиони долари во кариерата. Кон нив, неодамна, додаде 2,6 милиони евра за освоената титулата на Вимблдон, моментно...

Тенис: Надал е прв тенисер со 10 титули на еден Мастерс

Шпанецот во финалето во Монте Карло загуби само четири гема во дуелот со сонародникот Алберт Рамос Винолас 6:1, 6:3 за јубилејна победа на турнирот во Кнежевството, прва во 2017 година и вкупно 70 во кариерата. Десетка ќе „лови“ и во Барселона наредната недела, а потоа и на Ролан Гарос