Мурињо: Фудбалот оди во погрешна насока

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо стравува дека фудбалот оди во погрешна насока. Причината за ова откритие беше откажаниот гол на Хари Кејн за време на вчерашниот натпревар на „петлите“ против Шефилд Јунајтед