Османи: Нема потреба од протести, подготвен сум да реферирам пред пратениците

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи преку својот фејсбук профил вечерва упати јавна порака до претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика заеднички да го утврдат...

Австрија на чело на ЕУ: Фокус на буџет, миграции, безбедност, Брегзит

Официјална Виена, која подолг период се ангажира на Западен Балкан, сака да го задржи фокусот на регионот што Бугарија го насочи за време на своето претседавање, а една од целите ќе биде и подобрување на односите на Унијата со земји како што се Русија и Израел

Мицкоски: Заев ги распродава државните интереси, ништо од ветеното

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска во статус на својот Фејсбук профил ја критикува Владата за попуштање, наместо за одбрана на интересите, во однос на нaдворешната политика, како и за неспроведување на ветените реформи