Тетовец нападнал телевизиски снимател

Тетовската полиција денеска приведе жител на градот кој еден час претходно нападнал телевизиски снимател. Инцидентот се случил претпладнево околу 11 часот на улицата „Илинденска“, каде снимател...

Кривична за стружанец, излегол од изолација и со нож го нападнал вработениот во обложувалница

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“...