На 18.12.2021 околу 02.45 часот на клучка за с.Кадино, во с.Дрма, скопско, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Д.С.(23) од с. Идризово, скопско, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.