Супербол спектакл: Њу Ингланд Патриотс до нова шампионска титула

„Патриотите“ во финалето во НФЛ лигата во Атланта, Џорџија, го совладаа Лос Анџелес Ремс со 13:3. За забавниот дел на полувремето беа задолжени раперите Тревис Скот и Биг Бој и групата „Марун 5“, цената за реклама од 30 секунди, според мрежата „Си-Би-Ес“, оваа година изнесуваше од 5,1 до 5,3 милиони долари    

Трамп: Неиграње и отказ за фудбалери што не стојат на химната на САД

Aмериканскиот претседател за време на говор во Алабама со порака до газдите на НФЛ клубовите (американски фудбал) да не дозволат настап или да ги отпуштат играчите кои ќе изразат непошитување кон националните симболи. На гледачите, пак, им сугерира да станат и заминат од стадион ако видат фудбалери на колена