„Наследство“, претставата за хомосексуалците во 21 век најдобра на церемонијата на њујоршките награди „Тони“, мјузиклот „Мулен Руж!“ победник во десет категории

На синоќешното доделување на наградите „Тони“ новата сценска адаптација на мјузиклот „Мулен Руж“ победи во 10 категории на престижните театарски награди „Тони“. По едногодишна пауза заради...

Претседателот во Њујорк: Пендаровски ќе се обрати на 76. сесија на Генералното собрание на ОН

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 76. Сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, што...

Претседателот Пендаровски ќе се обрати на виртуелен самит за борба против Ковид-19 во Њујорк-синоќа средба со екс амбасадорот Бејли

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од претседателот на САД, Џо...