ВИДЕО Со чиста совест и полно срце предлагам да го прифатиме предлогот, порача Ковачевски, свирежи од вувузели од опозицијата

Е тоа е, почитувани пратеници, единствената вистина во оваа олуја на манипулации, шпекулации, лажни вести и намерни и ненамерни штети и креирање криза и дестабилизација на...

Зеленски до американскиот Конгрес: „Во моментов се решава судбината на нашата земја“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го отвори своето обраќање пред Конгресот со пофалба за храброста на украинскиот народ и велејќи дека „судбината“ на неговата земја се решава...

Еднорогот Медо

(Обраќање на комеморацијата во чест на Горјан Тозија-Медо) Кога ми се јавија рано утрото Мелита и Деки, ми беше јасно што имаат да ми соопштат. Почина...

Претседателот Пендаровски ќе се обрати на пленарна сесија на Самит за демократија во организација на Џо Бајден

Македонскиот претседател Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на пленарната сесија на Самитот за демократија во организација на првиот човек на САД, Џо Бајден. На дводневниот...

Духовито предупредување за климатските промени: Министер на Тувалу одржа говор во море до колена и со завратени ногавици

Министерот за надворешни работи на Тувалу, Симоне Кофе, во видео обраќање што ќе биде прикажано на Самитот за климатски промени на Обединетите Нации (ОН) во Глазгов,...

Пендаровски за 76 години од основањето на ООН- Светот е сеуште далеку од сонот на нејзините основачи !

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на одбележувањето на 76 години од основањето на Обединетите нации, што се одржа во Градскиот парк во Скопје, во организација...