СЕММ ја прифати како основана жалбата на Мери Ковачевска против напис во порталот Буревесник.нет

Постапувајќи по жалба поднесена од Мери Ковачевска на 25 .12.2021 година за текстот насловен „ Колапсот на РЕК Битола“ објавен од порталот „Буревесник.нет“ (www.burevesnik.net)  во која,...

Бектеши најави „замрзнување“ на цените на лебот, млекото, брашното, шеќерот и зејтинот

Најверојатно ќе донесеме одлука за замрзнување на цените на основните прехранбени производи, најавува министерот за економија Крешник Бектеши. Подготвен е предлог што утре или во вторник...

Одлука на Град Скопје: Два милиона денари парична помош за семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите во автобуската несреќа што се случи пред два дена во Бугарија. На предлог на градоначалничката...

Заев за оставките ќе решава по завршување на истрагата, лекарите со поддршка за Филипче

Оставка понуди министерот за здравство Венко Филипче, заменикот-министер Илир Хасани и двајцата директори на тетовската болница.  Прмиерот Зоран Заев вчера во писмено обраќање до јавноста оцени...