(ВИДЕО) Олимпиецот Георгиевски му демонстираше удар на претседателот Пендаровски

Олимпиецот Дејан Георгиевски кој од Токио се врати со сребрен медал и постигна најголем успех во спортот денеска беше кај претседателот на државата, Стево Пендаровски. Олимпиецот...

Американската гимнастичарка Бејлс се повлече од уште две финални дисциплини на Олимпијадата

По консултации со својот лекарски тим, најдобрата гимнастичарка во светот, Американката Симон Бејлс, се откажа од настап во финалните натпревари во прескок и коњ со рачки,...