Мицкоски: Оставката на Заев ја чекаме утре до 14.30 часот, потоа ќе поднесеме иницијатива за гласање недоверба на Владата

Утре, најдоцна до 14.30 часот, во Собранието ќе биде поднесена иницијативата за гласање недоверба на Владата, соопшти денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски. Пред средбата со...

Ахмети на Фејсбук: Во координација сме со партнерите од НАТО и ЕУ, ќе настапиме без емоции и еуфорија

Лидерот на ДУИ, коалициски партнер на СДСМ, Али Ахмети, порача дека комуницираат со партиите со евроатлантска определба и стратешките партнери, како и дека нема да постапуваат...

Иницијатива на ОО на СДСМ Куманово: Од утре ќе почнат да собираат потписи за Заев да остане лидер на партијата

Мартин Костовски, претседател на општинската организација на СДСМ Куманово, преку својот Фејсбук профил покренува иницијатива за Зоран Заев да остане на претседателската функција во партијата.  Како...

Комисијата по оставката на Ѓоргиев: Крајно сме изненадени, нема никаква основа да се тврди дека постои политички притисок од МНР, Владата или политичките партии

Сакаме да потенцираме дека научните принципи во работата на Комисијата биле, се, и ќе останат непроменети и дека не постои никаква основа да се тврди дека...