Наредба од обвинителот во Прилеп за разговори со сите патници, се прибираат и траги од местото на сообраќајката

Дежурниот јавен обвинител издаде наредби за фотографирање и скицирање, како и за прибирање на траги од лице место, по што ќе биде издадена наредба за нивно...

Јовески: Телата на загинатите патници сѐ уште се извлекуваат од автобусот, тука ќе се врши обдукцијата, а биолошки траги ќе се земаат во Скопје

– Сѐ уште телата на изгорените патници се извлекуваат од автобусот, потоа следува идентификација на овие лица и најверојатно ќе треба биолошки  траги од роднини за...

САД ќе ги ублажат ограничувањата за патување за целосно вакцинирани посетители од Велика Британија и Европската унија

Соединетите држави планираат да ги ублажат ограничувањата за патување за посетителите од Европската унија и Обединетото Кралство почнувајќи од ноември, изјави за Си -Ен -Ен лице...

Авиокомпанијата ,,Луфтханза“ поздравот до патниците „дами и господа“ го „испрати“ во историјата

Отсега па натаму кога ќе патувате со Германската национална авикомпанија ,,Луфтханза“ нема да го чуете поздравот од пилотската кабина,, дами и господа“. Компанијата ќе користи родово...

Филипче: Патниците на „Визер“ од Италија ќе пополнуваат формулар при влез во земјава

Тој информира дека во изминатото деноноќие нема нови пациенти кои се тестирани за коронавирусот. Потсети дека вчера на Клиниката за инфективни болести се јавиле тројца пациенти, двајца патници од Италија и еден од Шпанија, кој престојувал во тамошни болнички установи за друга здравствена причина

Јокохама: Почна истоварот на патници од крузерот „Дајмонд Принцес“

Крузерот го напуштија 500 лица кои не покажаа симптоми на корона-вирус. Нивните тестови беа негативни и немаа никаков контакт со заболените лица, наведе јапонското Министерство за здравство. Лицата без симптоми и со негативни тестови притоа ќе добијат потврда дека „не претставуваат никаков ризик за зараза со корона-вирус“