Кривична пријава против полицаец од Пробиштип, малтретирал и нападнал лице во Добрево

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против полицискиот службеник...

Полицаец заработи кривична пријава и дисциплинска за пропуштање патник на Табановце без валиден ПЦР тест

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава до Специјализирано одделение за гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања...