Двајца битолчани нападнале полицајци на кошаркарски натпревар, обвинителството бара притвор

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица  поради основано сомнение дека сториле кривично дело со тоа што нападнале службени лица при вршење работи на...

Нападнати четворица полицајци пред ноќен клуб во Прилеп, еден се струполил, па го удирале и со нозе по главата

Осомничените прилепчани, на возраст од 31 и 28 години, на 3 април во раните утрински часови, пред ноќен клуб на  улицата „Рампо Левката“ во Прилеп, физички нападнале...

Приведени 10 лица, меѓу нив тројца полицајци и петмина цариници, осомничени за криумчарење и неовластена трговија со дрога

Спроведена е голема акција со претреси на повеќе локации во Куманово и Скопје, при што се лишени од слобода десет лица, и тоа Б.А.(35), М.А.(40), И.А.(45),...

Се соочуваат со затворска казна до 10 години: Истрага против хрватските полицајци кои тепаа мигранти

Хрватското државно обвинителство нареди истрага против полицајци поради сомневање за сторено кривично дело „нечовечко и сурово постапување“ за кое се под закана за казна затвор и...