(ВИДЕО) Катастрофален пораз на репрезентацијата на Хрватска од Црна Гора на ЕП во ракомет

Репрезентацијата на Хрватска попладнево во Будимпешта доживеа катастрофален пораз од ракометарите на Црна Гора (32:26) во првиот натпревар од втората фаза на Европското првенство во ракомет...

Први излезни анкети за изборите во Германија: Мртва трка меѓу конзервативците и социјалдемократите

Конзервативците и социјалдемократите освоија речиси ист број гласови на денешните парламентарни избори во Германија, но засега се уште не е познато кој ќе ја заземе првата...

Неочекуван пораз на Путин среде Москва

Иако Единствена Русија освои мнозинство места на локалните избори, коалицијата на либералните опозициск партии оствари неочекуван триумф во повеќе избирачки единици во центарот на Москва, вклучувајќи...