Горивата поскапуваат за 1,5 денар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари по литар, реши  денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката, малопродажните цени на...

Бензините и дизелот поскапуваат за 1,50 денар

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,17 %...