Приведен македонски државјанин во Германија баран со меѓународна потерница

Во Сојузна Република Германија е приведен В.К.(31), македонски државјанин баран со потерница, а осуден на пет години затвор за сторено кривично дело „разбојништво“, информира Министерството за...

Поништен и дипломатскиот пасош: Екс претседателот на Тунис се бара со меѓународна потерница

Тунис издаде меѓународен налог за апсење на поранешниот претседател Мосеф Марзуки (76) од обвинение за поткопување на безбедноста на земјата. Марзуки, според информации во западните медиуми,...

Распишана потерница: Деведесет и шестгодишна Германка во бегство пред почеток на судење

Германка, која е обвинета за помагање и поддржување на масовни убиства во нацистички концентрационен логор, избега пред почетокот на судењето. Како што пренесуваат германските медиуми, необично...

Во Либан распишана потерница по поранешен министер поради експлозијата во пристаништето во Бејрут

Судија задолжен за истрага на минатогодишната катастрофална експлозија во пристаништето во Бејрут, издаде потерница за поранешен министер, кој одби да се појави на сослушување, соопштија судски...

Приведен скопјанец баран со потерница

Триесет и петгодишен скопјанец кој се барал со потерница синоќа е приведен од полициски службеници од ЕВР Кисела Вода. Како што денеска соопшти Министерството за внатрешни...

Чулев: Распишана е потерница за Панчевски, се проверува дали ја напуштил државата

Распишана е потерница за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Ова го потврди министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес-конференција, откако полициски службеници...

Објавена е потерницата по Игор Спасов

МВР распиша национална потерница по Игор Спасов по барање на штипскиот Суд, откако Спасов не беше пронајден во својот дом во Штип. Специјалецот Игор Спасов,  е осуден...