Распишана меѓународна потерница по Војминовски

Министерството за внатрешни работи денеска распиша меѓународна потерница за Никоја Војминовски, главниот осомничен за нападот на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села. Војминовски во текот...

Груевски се бара со национална потерница

Поранешниот премиер Никола Груевски се најде на интернет сајтот на Министерството за внатрешни работи за потраги, откако по него од вчера е распишана национална потерница. -Никола Груевски, од...

Денеска се очекува европска потерница по Пучдемон

Шпанскиот Врховен суд денеска најверојатно ќе објави европска потреница за апсење на разрешениот претседател на регионалната Влада на Каталонија, Карлес Пуџдемон, соопштија неименувани судски извори за...

Распишана потерница по Темелко

Откако вчера Кривичниот совет на Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општина Пустец во Албанија, Едмонд...

Одложено рочиштето за Тврдина 2

Одложено е денешното рочиште за случајот Тврдина 2 во кое обвинети се Горан Грујевски и уште шест вработени во УБК. Причината е тоа што судот се...