Полицијата трага па Сеад Кочан

Полицијата трага по осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, потврдија за НОВАТВ од МВР. Во Министерството за внатрешни работи попладнево пристигнало барањето за притворање од Кривичниот суд и...

Ердоган распиша потерница за Ѓулен

Турските судови објавија потерница за апсење на Фетула Ѓулен, религиозниот лидер кој живее во САД, а кој владата на Реџеп Таип Ердоган го обвини за организатор...