Од денеска влез во Албанија само со потврда за негативен тест за ковид-19 или доказ за вакцинација

Граѓаните на Албанија, коишто немаат ниту еден од потребните документи по пристигнувањето во земјата, мора да бидат ставени во карантин десет дена. Во Албанија, исто така,...

Заработил парична казна за фалсификувана потврда за негативен тест на коронавирус

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за казнен налог за 37-годишен скопјанец кој се товари дека фалсификувал медицинска потврда за негативен тест за коронавирус. Предлогот на...