Карло Анчелоти на мака: Се повреди Рибери

Французинот го заврши денешниот тренинг на Баерн М. со болки во мускулот и ќе паузира во првенствените дуели со Шалке и Инголштад и со Волфсбург во купот, а неизвесно е дали ќе се опорави за Арсенал во Лигата на шампиони