Ноќеска во Тетово: Запалени две возила на ЕВН

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила во сопственост на електродистрибутивната компанија „ЕВН Македонија“. „Околу полноќ голем број граѓани пријавија дека има...

Се запали автобус на паркингот под Железничка станица, нема повредени

Приватен автобус за јавен превоз се запали утрово на паркингот под Железничката станица во Скопје. На опожарениот автобус интервенираат десетина пожарникари со две противпожарни возила. Командирот...