Пожар во Севиља, 500 лица се евакуирани

Најмалку 500 лица се евакуирани од седум места во Севилја поради пожар, соопштија денеска шпанските власти. Според информациите од регионалната министерка за правда Андалузија Розе Агилар,...

Пожар на депонијата во Тетово

Утрово избувнал пожар на депонијата која се наоѓа на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува до силосите на „Жито полог“, јавува „Алсат М“. Засега...