Пожар во Севиља, 500 лица се евакуирани

Најмалку 500 лица се евакуирани од седум места во Севилја поради пожар, соопштија денеска шпанските власти. Според информациите од регионалната министерка за правда Андалузија Розе Агилар,...

Пожар на депонијата во Тетово

Утрово избувнал пожар на депонијата која се наоѓа на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува до силосите на „Жито полог“, јавува „Алсат М“. Засега...

Повторно гори депонијата во Струга

Од вчера вечерта повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламени јазици и чад кои се...