Стразбур е за почеток на преговори пред избори, Владата најави посилни аргументи

На состанокот на Мешовиот парламентарен комитет РСМ - ЕУ што изминатите два дена се одржуваше во Стразбур е оддадено признание на земјава за постигнатите резултати и посочени се областите каде што е потребен напредок

Работна вечера во Париз: Меркел кај Макрон пред клучната недела за датум за преговори (Видео)

Францускиот претседател Емануел Макрон е домаќин на германската канцеларка Ангела Меркел во Париз. Двајцата државници ќе имаат работна вечера во пресрет на круцијалната недела на преговори...