Притвор за двајцата осомничени за трговија со психотропни супстанции запленета вчера на Скопскиот аеродром

Притвор и куќен притвор од 30 дена добија двајцата уапсени на Скопскиот аеродром осомничени за трговија со прекурсори. Двете лица кои во текот на вчерашниот ден...

Притвор за момче од Дреново, осомничен за полов напад врз сопствената единаесетгодишна сестра

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – Полов напад врз дете...

Основен кривичен суд Скопје: Се укинува притворот на С.М. и се наложува веднаш да биде пуштен да се брани од слобода

Основниот кривичен суд Скопје информира дека од Апелацискиот суд Скопје доцна попладнево му е доставено решение со кое Второстепениот суд ја прифатил жалбата на обвинетиот С.М.,...

Мијалков вечерва излегува од притвор

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК се очекува вечерва да излезе од притвор, откако Апелацискиот суд му ја уважи жалбата, потврди судијката Татјана Дуковска за Нова...

Шврговски го повикува Јовески да ги истражи наводите за притворот на Мијалков: Ова го нема ниту во Африка

Апелацискиот суд направи проценка на сите околности по опасност од бегство и Кривичниот совет требаше да го спроведе решението за нашиот клиент да излезе. Во овој...

Мијалков гарантирал дека нема да избега со хипотеки на станови, земјиште, бензиска пумпа, апартмани: Апелацискиот суд го објави решението за притворот

Апелацискиот суд го објави денеска решението со кое му го укина притворот на Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК и му определи поблаги мерки на претпазливост...