Судскиот совет ќе испита како е укинат притворот на Мијалков, откако Вишото јавно обвинителство ја одбило гаранцијата од над 11 милиони евра

Судскиот совет најверојатно утре ќе одржи седница на која ќе се дискутира за одлуката на Апелацискиот суд во Скопје кој денеска ја прифати гаранцијата од над...

Маричиќ бара судиите од Апелација да објаснат зошто го пуштаат Мијалков од притвор: Кој ќе одговара ако екс шефот на УБК избега повторно?

Одлуката на Апелацискиот суд во Скопје да го пушти од притвор Сашо Мијалков ја намалува и онака разнишаната доверба на граѓаните во судовите, реагира министерот Бојан...

Камчев останува во притвор

Скопскиот Апелационен суд ја одби жалбата на бизнисменот Јордан Камчев, кој бараше да му се укине мерката притвор. За ова, тој, нудеше и гаранција на имот...

Зоран Милески – Кичеец бил на 30 дневно отсуство поради неодложни лекарски прегледи

Кичеец во моментов има 30-дневен прекин во издржувањето на затворската казна од здравствени причини, велат од Управата за издржување санкции Осудениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески...